Kite Club Alaçatı

Kite Club Turkey olarak birinci önceliğimiz güvenliğiniz!
— Kite Club Turkey

Kite Club Turkey olarak, Çeşme'nin en güzel ilçelerinden Alaçatı'da ve Urla'daki okullarımızla size en güvenli ve verimli eğitimi vermeyi amaçladık. 

Çeşme yarımadasında bulunan ve Çeşme ilçesinin bir beldesi olan Alaçatı, Türkiye’nin Ege Denizi kıyılarının en iyi rüzgar şartlarına sahiptir. Uzun yıllardır Alaçatı yalnızca surf sporlarının yıldızı olmakla kalmadı, aynı zamanda yaz aylarında gece hayatının tadına varacağınız gençlerin en çok tercih ettiği uğrak yeri haline geldi.

Kiteboard okullarımızda bizimle birlikte çalışan tüm eğitmenlerimiz KB4 ve KB5 sartifikalıdır. Okullarımızda İngilizce ve İtalyanca eğitimler veren eğitmenlerimiz bulunmaktadır. Kite Club Turkey olarak, kiteboard eğitimlerinin yanı sıra aynı zamanda son model kite ekipmanları kiralamadan kite tamirine kadar birçok hizmet veriyoruz.

Uzun yıllardır Airush Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız ve okullarımızda son model kiteboard ekipmanları bulundurmaktayız.

Senenin 9 ayı boyunca Çeşme yarımadasında rahatlıkla kiteboard yapabilirsiz. Rüzgar sezonu ise Mayıs ayında başlar, Eylül sonuna kadar devam eder. Alaçatı’da rüzgar kuvvetli ve stabil esmektedir. Sezonda genel olarak 20-25 knot arasında değiştiğini söyleyebiliriz.  Alaçatı rüzgar koşullarını Windguru’dan kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Bize kiteboard dersinden kiralamaya, transferden konaklamaya her çeşit ihtiyacınız için başvurabilirsiniz.

Uzman eğitmenlerimiz, yenilikçi eğitim anlayışımız ile en doğru eğitim sürecini yaşamanız için sizleri Kite Club Alaçatı’ya veya Kite Club Urla'a bekliyoruz.